GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 11356624
*
nr 1135 6624
Keramik
3 delar, bland annat Gunnar Nylund, diameter: 18, höjd: 8-17 cm
Kondition: fotnagg
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 oktober 2017
kl 20:00:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/10 16:18:03
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
6131 Amplar
ett par, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sve..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:11
-
6236 Assietter
12 st, Paragon, England, "Tree of Kashmir"
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:59
-
6041 FÃ¥glar
+ skål, Höganäs. Höjd: 4-6 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:05
-
6042 Fat
3 st, Gabriel, fiskar, glaserad stengodslera. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
-
6053 Fat
4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49
-
6033 Kräftfat
Carl Tielsch-Altwasser, porslin. Diameter: 35 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:34
*
Keramik
Kondition: fotnagg
nr 1135 6624
Keramik
3 delar, bland annat Gunnar Nylund, diameter: 18, höjd: 8-17 cm
Kondition: fotnagg
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/10 16:18:03 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
6131 Amplar
ett par, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sve..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:11 -
6236 Assietter
12 st, Paragon, England, "Tree of Kashmir"
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:59 -
6041 FÃ¥glar
+ skål, Höganäs. Höjd: 4-6 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:05
-
6042 Fat
3 st, Gabriel, fiskar, glaserad stengodslera. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19 -
6053 Fat
4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49 -
6033 Kräftfat
Carl Tielsch-Altwasser, porslin. Diameter: 35 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:34